Mnozí už dávno vědí, že otálet s přípravou bazénu se zkrátka nevyplatí. Při pozdních přípravách se totiž teprve ukážou problémy, na jejichž řešení již bude pozdě, a vy tak budete muset koupání zase trochu odložit. Na co tedy myslet s dostatečným předstihem?
Skládací bazény
Pokud nemáte bazén celoroční, ale skládací, je potřeba udělat několik kroků ještě před tím, než jej složíte. Za prvé je potřeba jej rozložit na místě, kde je dostatečné množství světla, a zkontrolovat, zda není nijak poškozený. To byste případně zjistili až by se bazén napouštěl, a voda by neustále unikala. Dále je pak potřeba bazén dostatečně umýt, a opláchnout. Připravte si rovněž plochu, na níž bude bazén stát. Ujistěte se, že je čistá, a nebudou zde žádné ostré předměty, či kameny. Ideální je pak místo vysypat pískem, a přikrýt plachtou. Poté můžete bazén sestavit, a pustit se do napouštění.
Chemie
Pokud je bazén napuštěný, je zapotřebí použít správnou startovací bazénovou chemii. Její množství si přečtete na etiketě, ale stejně je vždy lepší zkontrolovat ph vody, a rovněž tvrdost vody. V případě, že máte příliš tvrdou vodu, mohlo by to poškodit jak bazén, tak i filtraci. Pak je nejlepší pořídit speciální přípravek na změkčení vody v bazénu. Nezapomínejte ani na přípravky proti tvorbě řas.
Filtrace
Ještě než filtraci zapojíte, pořádně ji vyčistěte. Ležela-li celý rok někde na prašnějším místě, bude nutné ji i zkontrolovat, a nejprve vyzkoušet. Náplň do filtrace je ideální minimálně jednou ročně vyměnit.
Ohřev vody
Abyste se mohli koupat co nejdříve od napuštění bazénu vodou, musíte myslet i na správný ohřev vody. Od věci rozhodně není solární plachta na bazén, která uspíší účinky slunečních paprsků, avšak i to pár dní může trvat. Dále je pak dobré investovat do ohřívače vody, ať už elektrického, či solárního, který napojíte na čerpadlo, a v případě těch lepších, se můžete koupat už na druhý den.