Mít na své zahradě vlastní koupaliště už není v dnešní době žádný nesplnitelný sen. Pokud bychom na české zahrady nahlédli z ptačí perspektivy, pak bychom se možná nestačili divit. Zatímco voda v přírodě šmahem ubývá, na zahradách přibývají jak zapuštěné, tak i sezónní bazény.
- Pokud se nechceme vzdát potěšení z koupání, a přesto zbytečně neplýtvat vodou, je nutné používat bazénovou chemii.
- Vodu lze upravovat a udržovat v optimálním stavu pomocí vhodných produktů, které se rozdělují do několika kategorií.
Nejvíce využívaným přípravkem je chlorová chemie. Plně se osvědčila i chemie na bázi aktivního kyslíku. Její využití je stejné a je vhodné především pro majitele bazénů, kteří mají problém s charakteristickou „vůní“ chloru. Novinkou, kterou přináší výrobce je chemie bromová.
- Ta je nejvhodnější především do koupacích zařízení, ve kterých je voda teplejší.
- Což se týká domácích vířivek.
Stačí se řídit pokyny
Používání bazénové chemie je velice jednoduché a je pouze zapotřebí řídit se podle pokynů výrobce. Ten vám doporučí pro možnost správného používání pravidelnou kontrolu důležitých parametrů vody.
- Nejdůležitějšími faktory jsou teplota a ideální pH.
Zcela postačí, pokud jednou za čtrnáct dnů zkontrolujete, zda se hodnoty pH pohybují v rozmezí od 6,8 do 7,6. Pokud tomu tak není, je nutné tyto hodnoty snížit nebo zvýšit. Pak je možné přistoupit k použití bazénové chemie na úpravu vody.
- Mezi produkty bazénové chemie patří i přípravky na potlačení růstu řas – algicidy.
Řasy mohou být pro náš organismus i pro samotný bazén nebezpečné. I zde platí prevence. Tento problém totiž poznáme většinou až pozdě.
- Mikroorganismy, které růst řas způsobují, nejsou v prvopočátku vůbec patrné.
Od případného zákalu vody pomůžeme našemu koupališti přípravkem, kterým je vločkovač.